tekst do przetłumaczenia.

Temat przeniesiony do archwium
Witam, na płycie z książki Nowyje wstrieczi część 1 jest tekst, którego nie ma w książce. Wykładowca zlecił nam wysłuchanie go i opowiedzenie na następne zajęcia. Może zadać kilka pytań. Wybrałam tekst 52 : Pragnos pagody na zawtra.

Bardzo prosiłabym o przetłumaczenie go, bo nie wszystkie wyrazy rozumiem, a nie wiem jak niektóre sprawdzić z słowniku.

Po pragnozo synoptyku wa wtornik w Maskwie budziet obućno sprysnieniemie. Wrjemieniami snieg. Asatka wlybajet atetnało do dwóch milimjetra.
W pierwej plawynie dnia tjempjeraturu budkuljebjatsja at minus adnawo da minus trjo gradosow. Kfiecioro wasmożno paniżynie. Da minut pitisimi. Pomaskofskie oboscje da minut trjoch wasmi gradosow. Wjeter sjewarowa stoczni. Siły wosim mnjetrów sjekundu.
Budka starożny. Na ulycach gawaljedjecje.

Przepraszam za błędy i liczę na pomoc.
Pozdrawiam!
Według prognoz synoptyków, we wtorek w Moskwie będzie pochmurnie z przejaśnieniami. Od czasu do czasu śnieg. Opad <?> do dwóch milimetrów.
W pierwszej połowie dnia temperatura będzie wahać się od minus jednego do minus trzech stopni. Do wieczora możliwe obniżenie do minus pięciu. W moskiewskim okręgu (?) do minus trzech-ośmiu stopni. Wiatr północno-wschodni, do ośmiu metrów na sekundę.
Bądź ostrożni. Na ulicach gołoledź.

 »

Nauka języka rosyjskiego