Potrzebne materiały do samodzielnej nauki.

Temat przeniesiony do archwium.
Ma zamiar zacząć samodzielną nauke języka rosyjskiego. W związku z tym potrzebuje dobrych podręczników do nauki rosyjskiego od podstaw z płytą CD z nagraniami audio, plus jakaś książka do fonetyki po polsku (ewentualnie po angielsku), żeby już na początku wyrobić sobie nawyk poprawnej artykulacji itp. Zastanawiałem się też nad kupnem któregoś z kursów (Langenscheidt, PONS, EDGAR, Supermemo itp.), ale nigdy z żadnego nie korzystałem, więc nie wiem, który wybrać i czy to się opłaca. Proszę o pomoc. Proszę o radę
Mam do sprzedania bardzo dobry podręcznik NOWYJE WSTRJECZI !, który ma słownik polsko rosyjski na końcu więć możę być przydatny do samodzielnej nauki. Oto link do aukcji:

http://allegro.pl/nowyje-wstrjeczi-1-super-stan-i16[tel].html

Dla zaoszczędzenia na przesyłce dobrym pomysłem byłoby kupienie "Praktycznej gramatyki języka rosyjskiego" wyd. Rea - bardziej wymagająca - jednak myślę że starczy na lata. Link
http://allegro.pl/praktyczna-gramatyka-jezyka-rosyjskiego-i16[tel].html
Nie chcę Ci robić antyreklamy, ale książka NOWYJE WSTRJECZI jest naprawdę słaba.
Zgadzam się.
Ja się uczyłem z WOT I MY , naprawde dobrze zrobiona i wydana w 2009 czy 10 roku, wiec nówka sztuka :D
Niestety juz ja sprzedałem : )
Ale nie jest droga , nowa 25 i są płyty do niej dołoączone : )
i też jest fajne "grammatika biez probliem" WSIP
polecam te dwie, bo są tanie i NOWE , a nie jakies z XX wieku :D
A szukaliście w bibliotekach i antykwariatach? Ja polecam stare samouczki. Szukać trzeba na serwisach aukcyjnych, w antykwariatach, w dobrze zaopatrzonych bibliotekach, na półce z książkami u dziadka lub u cioci... Język z książek do nauki na tym poziomie się nie zestarzał. Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że najnowsze słownictwo trzeba poznawać z innych źródeł. A podręczniki szkolne nie są przystosowane do samodzielnej nauki. Nie zrażajcie się datami wydania tych książek.
Wiktor Jakubowski, Język rosyjski dla samouków, wydanie pierwsze: Czytelnik, Warszawa 1953 lub wydanie drugie: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, Warszawa 1955.
Igor Wu-Jot (pewnie pseudonim), Вы говорите по-русски? (Wy goworitie po-russki?) Nauka języka rosyjskiego z płyt. Kurs dla początkujących, Wiedza Powszechna, Warszawa 1963, 1964. Koniecznie z nagraniami na czterech dziesięciocalowych winylach, choć jeśli ich nie zdobędziecie, to się nie martwcie - ja mam.
Mikołaj Czyrko, Olgierd Spirydowicz, Język rosyjski dla początkujących, wydanie drugie poprawione, Wiedza Powszechna, Warszawa 1976.
Danuta Wasilewska, Stanisław Karolak, Mieczysław Jaworowski, Mówimy po rosyjsku, Wiedza Powszechna, 1977 plus obowiązkowo komplet pięciu płyt winylowych 12" lub pięciu kaset (kasety to biały kruk, winyle są częściej dostępne).
Winyle trzeba zgrać na kasety lub na kompakty. I duużo słuchać.
To na razie tyle na temat samouczków dla początkujących. Stare materiały są nieraz lepsze od nowych.
Na temat nowych napiszę oddzielnie. Do niedawna wśród nowości naprawdę brakowało dobrych materiałów dla samouków. Z nowych trzeba wybierać ostrożnie. I raczej trudno przerobić jeden samouczek "w 30 dni". To nierealistyczne.
A jeśli macie jakieś pytania - piszcie.

Aha, jeszcze książka do nauki wymowy, po polsku:
Janusz Henzel, Edward Szędzielorz, Wymowa i intonacja rosyjska dla uczniów szkół średnich, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, wyd. II, Warszawa 1997 plus dwie kasety lub ich treść dostępna w mp3 na chomiku.
Temat stary, ale i ja dorzucę swoje 3 grosze...

Wot i My to jest jedno wielkie nieporozumienie...Jeżeli ta książka doprowadza do poziomu A1 to nie wiem w jaki sposób...chyba, że cześci 1-3 to będzie A1... Jakoś nie widzę sensownej nauki z tą książką.
Jeżeli chcesz nauczyć się rosyjskiego to polecam np "Ruskij jazyk: 5 elementow" - książka wydawnictwa rosyjskiego (www.zlat.spb.ru), ale jest genialna.
Temat przeniesiony do archwium.