Filologia rosyjska UAM Poznań

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry,

Czy ktoś z obecnych tutaj ma jakieś informacje na temat filologii rosyjskiej , grupa bez znajomości języka ? Chciałbym złożyć na ten kierunek i nauczyć się rosyjskiego, byłbym wdzięczny za wszystkie wskazówki , dziękuję.
Zdajesz sobie sprawę, że filologia rosyjska to nie do końca nauka języka rosyjskiego? W zerówce będziesz miał więcej zajęć z praktycznego rosyjskiego, ale nie licz na to, że będziesz mógł na spokojnie zgłębiać tajniki tego języka. Czeka Cię ogrom literatury, gramatyki opisowej, co jak sam rozumiesz nie ma nic wspólnego z praktycznym aspektem języka. Reasumując czasami może być tak, że zamiast uczyć się rosyjskiego, bedziesz zmuszony wkuwać literaturę i inne głupotki. Zastanów się - jeśli masz jakiekolwiek zdolności językowe, a zakładam, że masz - spokojnie możesz opanować rosyjski bez filologii...
Też mam ochotę na ten kierunek, czy macie może jakieś informacje o progach punktowych z ubiegłego roku właśnie dla grupy bez znajomosci rosyjskiego? Matura poszła mi jako tako, więc obawiam się, że mogłabym się nie dostać. Przeszperałam chyba cały internet i nic :( Prosze o pomoc....

« 

Nauka języka rosyjskiego

 »

Pomoc językowa